درباره ما

و قصه ما اینگونه آغاز شد !!

به نام خدا و سپاس از او که بندگانی آفرید که دلشان به نور عشق روشن است.
بعد از فوت پدر و مادر به فاصله ی سه سال از یکدیگر به فکر افتادیم کاری انجام دهیم تا یاد آنها همیشه زنده بماند. فکر کردیم به یاد عزیزان سفرکرده مان، در حد توان اندک خود به حمایت از چند دانش آموز و دانشجوی بی سرپرست و بدسرپرست بپردازیم تا مبادا فقر مانع ادامه ی تحصیل این عزیزان شود. به همین علت بت مدیر مدرسه ای که در نزدیکی منزل به یادگار مانده از پدر و مادر بود صحبت کردیم و پس از شناسایی چند دانش آموز به حمایت از آنان پرداختیم.
آن روزها شاید خیلی به فکر گسترش این حرکت نبودیم تا اینکه یکی از اهالی محل دختری 16 ساله با پدری که از لحاظ روحی و روانی مشکل داشت را به ما معرفی کرد و گفت: قرار است پدر این دختر به ازای مبلغی اندک دخترش را به عقد مردی سالمند درآورد. آن روز خداوند کمک کرد و توانستیم با پدر دخترک صحبت کرده و او را متقاعد کنیم تا اجازه دهد دخترش درس بخواند و ما به ازای درس خواندن به او دستمزد بدهیم.
بعد از گذشت یکی دو سال متوجه نبوغ دخترک شدیم و همین موضوع انگیزه ای شد برای گسترش فعالیت و موسسه خیریه موعود شکل گرفت.
(اکنون آن دختر در حال فارغ التحصیلی از دانشگاه در رشته ی پزشکی می باشد)

موسسه موعود اکنون با شماره مجوز 516.1.1369 و شماره ثبت 35452 مشغول به فعالیت و تا کنون به لطف خداوند و به همت خیرین توانسته تعداد کثیری از کودکان این سرزمین را حمایت و مانع از ترک تحصیل آنها شود. کودکانی که چند سال پیش به عضویت موسسه درآمدند اکنون جوانانی برومندند که مشغول به تحصیل در دانشگاه ها می باشند و یا فارغ التحصیل شده و در جایگاه و موقعیت اجتماعی مناسبی قرار گرفته و اکنون خود به حمایت از موسسه می پردازند.
علاوه بر این موسسه با اجرای طرح کودکان نیکوکار گروهی از کودکان را که از نظر مالی در وضعیت مناسبی هستند را با هدف آموزش و ترویج فرهنگ نیکوکاری به عضویت در این طرح درآورده و این عزیزان به عنوان نمایندگان موسسه به جمع آوری کمک های فامیل و اقوام خود می پردازند.
با این روش کودکان نیکوکار علاوه بر اینکه خود در روند رشد به رشد شخصیتی دست می یابند در سایه‌ی وجودشان کودکانی که از شانس کمتری از آنها در زندگی بهره برده اند نیز کمی راحت تر زندگی و تحصیل می کنند.
و این موارد است که باعث می شود انگیزه ی موعودیان جهت گسترش و حمایت از تعداد بیشتری از این عزیزان روز به روز افزایش یابد و این مهم میسر نخواهد شد مگر با عنایت خداوند و حمایت مردم نیک اندیش و خیرخواه.

خدمات ارائه شده به مددجویان به شرط ادامه تحصیل

شناسایی و تشکیل پرونده ویژه دانش آموزان و دانشجویان بی سرپرست و بدسرپرست
تامین هزینه های مربوط به تحصیل مددجویان
توزیع سبد ارزاق بیستم هر ماه
واریز شهریه ویژه ی محصلین و دانشجویان
تهیه کتب و جزوات آموزشی
کمک به اشتغال مادران در حد توان
برگزاری تورهای تفریحی و آموزشی ویژه مددجویان
تهیه البسه و لوازم التحریر
ارتقاء و تهیه لوازم منزل در حد امکان
تامین بخشی از هزینه های مربوط به مسکن
و اموری از این دست
بلکه بتوانیم موانع را از سر راه این عزیزان در مسیر ادامه ی تحصیل برداریم.
با سپاس - حاجی یوسفی

کمک به موسسه
USAIran