برگزاری کارگاه‌های آموزش نیکوکاری و مهربانی ویژه کودکان

با توجه به دنیای پر خشونت امروز که کودکان شاهد جنگ ها و تعارضات بسیاری هستند و از آنجا که روانشناسان معتقدند، کاهش مهربانی و رفتار نامهربانانه می‌تواند آسیب‌های شدید و غیرقابل جبرانی در زندگی کودکان به وجود آورده و باعث بروز مشکلات جدی از جمله بزهکاری، اعتیاد، پرخاشگری و دیگر انحرافات در دوره نوجوانی آنها شود، ازاین رو موسسه کودکان نیکوکار موعود ایرانیان سعی دارد، مهربانی را در شیوه های تربیتی و فرزندپروری گسترش دهد. به همین دلیل اقدام به برگزاری کارگاه‌های آموزش نیکوکاری و مهربانی ویژه کودکان می نماید.
این آموزشها با زبان قصه، بازی، نمایش و… و با هدف تقویت و پرورش روحیه مهربانی در وجود کودکان و همچنین آشنایی آنها با آسیب های اجتماعی و یادگیری راه های مبارزه با آسیب ها زیر نظر کارشناسان موسسه برگزار می شود.

کودک

امیدواریم با توسعه این شیوه تربیتی کودکان ما، نوجوانی کم خطرتری را تجربه کنند و بتوانند دنیایی بهتر بسازند.
در کارگاه امروز ابتدا قصه ای با مفهوم مهربانی و کنترل خشم برای کودکان گفته شد و سپس با کودکان حاضر به نقد و بررسی قصه پرداخته شد این قسمت توسط اعظم حاجی یوسفی نویسنده و فعال اجتماعی در حوزه کودک انجام شد و در قسمت بعد توسط خانم متین سلطانی روانشناس کودک به بازی احساسات و نقاشی و کاردستی در مورد موضوع صورت گرفت ضمن تشکر از مدیریت محترم و دلسوز خانه طراحی کودک اکباتان سرکار خانم صفوی که این امکان را فراهم آوردند

کمک به موسسه
USAIran